Przepompownie pneumatyczne

Przepompownie pneumatyczne ścieków firmy OEKERMANN

Naszym partnerem i dostawcą przepompowni pneumatycznych jest znana i doceniana na rynku firma OEKERMANN, która zajmuje się systemami pneumatycznego tłoczenia ścieków od przeszło 40 lat.

Jako lokalny przedstawiciel firmy OEKERMANN możemy realizować zarówno prace eksploatacyjne, jak i naprawcze. Prowadzimy także przeglądy serwisowe dopasowane do potrzeb inwestora. Zajmują się nimi wykwalifikowani i doświadczeni serwisanci zapewniający najwyższą jakość wykonywanych usług.

Pneumatyczna przepompownia ścieków OEKERMANN, znana też jako pneumatyczna tłocznia ścieków, to urządzenia do tłoczenia ścieków sprężonym powietrzem. Tłocznia ścieków OEKERMANN jest pełnym, automatycznym urządzeniem, niewymagającym ciągłej obsługi osób o przeznaczeniu do przepompowywania ścieków komunalnych w systemach kanalizacji ciśnieniowej, w obszernym zakresie wydajności i wysokości podnoszenia jedynie za pomocą sprężonego powietrza – w układzie bez pomp. Sprzedaż pneumatycznej przepompowni ścieków OEKERMANN stanowi uzupełnienie niszy rynkowej o produkt dający nowe wartości funkcjonalne oraz użytkowe. Jest to już uznana na rynku marka.

Początkowo chcemy wyjaśnić pojęcie podziału przepompowni wody brudnej i ścieków fekalnych, aby lepiej zrozumieć działanie tłoczni ścieków. A więc wyszczególnić można dwie kategorie:

  • przepompownie „mokre”, z wyszczególnieniem, że pompa zanurzona jest w medium pompowanym,
  • przepompownie „suche”, z wyszczególnieniem na komorę suchą z bezpośrednim dostępem do pomp i odrębny zbiornik retencyjny pompowanego medium.

Ostatnio zaobserwowano powrót do tłoczni pneumatycznych z racji wielu bezsprzecznych zalet cenionych w rozległych układach pompowych. Pierwszy raz usłyszano o niej w Polsce w Olsztynie, w dniu 29 lipca 1899 r., podczas oddania do użytku Systemu Shone’a. Funkcjonował wówczas system, w którym sprężone do 3 atmosfer powietrze produkowane było przez agregat sprężarkowy napędzany maszyną parową. Gdy osiągnięto odpowiedni poziom ścieków w urządzeniu tłocznym, system pływakowy pozwalał na otwarcie zaworów w zbiorniku sprężonego powietrza. Rozprężane powietrze ciągnęło do góry ścieki z ejektora do rurociągów. Takie zastosowanie kanalizacyjne trwało aż do lat 60-tych XX wieku i przestało funkcjonować ze względu na brak zamienników częściowych i nieszczelność przewodów.

Dzisiejsze rozwiązania proponowane przez firmę Green3 to nowa jakość i niezawodne, sprawdzone systemy przepompowni. Zapraszamy do poznania ich wielorakich zalet.

Przepompownia pneumatyczna - korzyści

dotlenienie ścieków, które przyspiesza ich rozkład

Dzięki sprężonemu powietrzu dostarczanemu do przepompowni dotlenione zostają ścieki i przyspieszany jest także proces rozkładu ścieków  dodatkowo neutralizując ich nieprzyjemne zapachy.

ścieki krótko przebywają w kanałach (zostają wypompowane zanim rozpocznie się proces zagniwania)

Dzięki zastosowaniu systemów przepompowni pneumatycznych ścieki krótko przebywają w kanałach, co zapobiega rozpoczęciu procesu zagniwania ścieków.

zmniejszenie wydzielania siarkowodoru i niwelowanie przykrych zapachów

Kolejną korzyścią jest redukcja niekorzystnych i nieprzyjemnych zapachów, które standardowo pojawiają się podczas oczyszczania ścieków.

brak korozji betonu i części stalowych

Dotlenianie ścieków w przepompowni skutecznie zapobiega tworzeniu się siarkowodoru i w konsekwencji procesowi korozji elementów betonowych i stalowych.

brak zatorów przewodów tłocznych i osadów zalegających w przewodach tłoczonych

W przeciwieństwie do przepompowni hydraulicznych ścieków wykorzystywane jest tłoczenie ścieków za pomocą sprężonego powietrza, co hamuje zaleganie osadów.

brak potrzeby głębokich wykopów - układanie przewodów ciśnieniowych odbywa się już na głębokości niezamarzającej

Zachowywanie normatywnej głębokości nie jest konieczne, gdyż jest sprężone powietrze sprawia, że ścieki nigdy nie zamarzają (gdyż są przepompowywane sprężonym powietrzem w przewodach tłocznych)

systemy są niemal niezawodne i wymagają tylko niewielkiej konserwacji

Technologia przepompowni pneumatycznych sprawia, że przeglądy odbywają się rzadziej, niż w przypadku przepompowni hydraulicznych.

pneumatyczne odprowadzanie ścieków zawsze daje pełny efekt, nawet jeśli ilość ścieków ulega znacznym wahaniom w zależności od pory dnia lub roku.

Ścieki zawsze są przepompowane niezależnie od ich ilości - warto zwrócić uwagę, że siarkowodór czuć zawsze wtedy, gdy temperatura powietrza jest wysoka. W przypadku przepompowni pneumatycznych nie ma to znaczenia.

Obszary na których zostały zrealizowane przepompownie pneumatyczne

obszary wiejskie i miejskie
parki biznesowe
kempingi i osiedla domków letniskowych
pensjonaty, hotele
obszary sportowe
parkingi przy federalnych autostradach
obszary ochrony wód
lotniska
podłączenie do już istniejącej pneumatycznie linii ciśnieniowej
farmy
tereny przemysłowe
wysypiska śmieci
składy wojskowe (Bundeswehra, NATO)
Przepompownia dla MWiK w Bydgoszczy sp. z o.o.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami telefonicznie albo napisz wiadomość, korzystając z formularza kontaktowego.

Zadzwoń: 662 057 115